Dezynsekcja

Zajmujemy się profesjonalnymi usługami dezynsekcyjnymi polegającymi na skutecznym zwalczaniu bardzo szkodliwych, a często groźnych owadów. Nasza dezynsekcja przeprowadzona jest z zachowaniem bezpieczeństwa, ale również przy zastosowaniu metod przynoszących najlepsze rezultaty.

Dezynsekcja to nic innego jak walka z uciążliwymi komarami, muchami, karaluchami, pluskwami czy pchłami.  Jeśli dezynsekcja w Poznaniu jak i jego okolicach ma być skuteczna to trzeba ją przeprowadzić w sposób profesjonalny nie zapominając o zwalczeniu larw.

Jakich metod można używać do niszczenia owadów?

– metoda fizyczna- polega na usuwaniu niechcianych szkodników za pomocą pary wodnej, gorącego powierza czy promieniowana UV,

– metoda chemiczna- trzeba w najlepszy sposób dobrać chemiczne środki pozwalające na zniszczenie konkretnego gatunku owada,

– metoda mechaniczna- znalezienie miejsca przesiadywania owadów i oczyszczenie całej powierzchni.

Najczęściej spotykane owady

Karaluchy i prusaki

Najczęściej można je spotkać w miejscach pracy takich jak szpitale, ale coraz częściej pojawiają się również w domach. Bardzo często są przenoszone z miejsca, w którym pracujemy i bardzo szybko adaptują się do warunków. Rozwijają się niesamowicie szybko i mnożą się tak bardzo, że zapanowanie nad nimi jest wielkim problemem.  Są to szkodniki, które zanieczyszczają produkty spożywcze prowadząc do wielu groźnych chorób jak gruźlica, tyfus czy cholera.

Skuteczne zwalczanie owadów odbywa się przy pomocy środków chemicznych. Tylko wtedy przynosi to efekty i można się pozbyć niechcianych gości.

Pchły

Tam gdzie są zwierzęta tam ryzyko pojawienia się pcheł jest bardzo duże. Wytępienie ich jest niesamowicie trudne ze względu na ich małe rozmiary oraz szybkość poruszania. Ugryzienie przez pchłę jest bolesne i bardzo, ale to bardzo swędzące. U człowieka jak i u zwierzęcia często pojawiają się alergie i zmiany skórne. Pchła jest na tyle odporna, że jest wstanie bez jedzenia wytrzymać nawet kilka miesięcy. Walka z pchłami odbywa się poprzez zastosowanie środków chemicznych. Powodują one ich natychmiastową śmierć. Dla psa czy kota można stosować specjalne obroże i krople podawane na skórę. Trzeba będzie również pozbyć się pcheł i larw z naszego otoczenia.  Kluczem do sukcesu jest przerwanie rozmnażania pcheł i wytępienie tych, które jeszcze w naszym domostwie pozostały. Pamiętajmy o systematyczności, bo tylko dzięki codziennej walce można będzie siędefinitywnie pozbyć pcheł i ich larw tak skutecznie nam dokuczających w miejscu pracy czy w miejscu zamieszkania.

Dezynsekcja Poznań – Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.