Deratyzacja

Firma Argo DDD oferuje swoje usługi zakresie deratyzacji. Zrobimy wszystko żeby szkodliwe gryzonie, które pojawiły się w Państwa domostwach zostały skutecznie zwalczone. Wiemy jak powinna wyglądać deratyzacja, dlatego warto postawić właśnie na firmą Argo i nasze doświadczenie.

Szczury pojawiają się coraz częściej w mieszkaniach, domach czy w zakładach pracy. Trzeba je skutecznie i szybko usunąć tak żeby nie zagrażały zdrowiu człowieka. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i ponad 10 letniego doświadczenia. Nasza deratyzacja w Poznaniu i jego okolicach zostanie przeprowadzona przy użyciu najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod gwarantujących działanie.

Szczury to bardzo inteligentne zwierzęta łatwo przystosowujące się do warunków w jakich przyjdzie im żyć. Nie jest łatwo je złapać, bo wychodzą głównie w nocy. Problemem są ich odchody, które zanieczyszczają jedzenie czy zboża. Tylko zwalczanie szczurów prowadzone przez wykwalikowaną firmę może w takiej sytuacji pomóc.  Trzeba raz na zawsze pozbyć się tych uciążliwych szkodników z naszego życia.

W jaki sposób walczy się ze szczurami?

Dobranie odpowiedniej metody zwalczania szkodników jest najważniejsze, dlatego trzeba oddać się w ręce kogoś, kto się na tym o wiele lepiej zna. Na miejsce przyjedzie firma deratyzacyjna mająca doświadczenie i sprzęt. Nawet, jeśli chcemy rozstawić tylko pułapki na szczury to trzeba wiedzieć gdzie one mają się znajdować. Dokładnie taka sama sytuacja jest w przypadku rodentycydów rozkładanych tam gdzie szczury się pojawiają. Trzeba wiedzieć jak to zrobić żeby jedna jak i druga metoda przyniosły zamierzony efekt ale również była całkowicie bezpieczna dla Państwa domu (firmy) oraz otoczenia.

Walka z myszami

Poza szczurami mamy również problemy z myszami. Zwalczanie ich jest trudne, jeśli nie posiada się wiedzy, doświadczenia, sprzętu i środków chemicznych. Mysz wejdzie wszędzie, dlatego jest bardzo dużym zagrożeniem dla domostwa. Niszczy uprawy, produkty spożywcze, a dodatkowo powoduje wiele chorób. Jeśli zwalczanie myszy ma być skuteczne to trzeba będzie zlecić je firmie, która wykona swoje zadanie najlepiej jak to tylko jest możliwe.

Gryzonie są coraz sprytniejsze i bardzo dobrze adaptują się do warunków, w jakich przyjdzie im żyć. Dla ludzi jest to wielki problem, ponieważ gryzonie zaczynają przeszkadzać im w codziennym życiu. Potrzebne jest zwalczanie gryzoni przeprowadzone takimi metodami, jakie będą wstanie pomóc pozbyć się niechcianych gości.

Walka ze szkodnikami nie jest równa, bo dotarcie do nich jest bardzo trudne. Skuteczne zwalczanie szkodników powinno dać nam spokój i powrót do normalnego życia. Zastosowane metody na pewno będą bardzo dobre w działaniu.

Szkodniki – nazwą tą określa się organizmy, których życiowa działalność przynosi straty dla gospodarki człowieka.

Do szkodników należą zwierzęta uszkadzające rośliny uprawne oraz zbiory tych roślin przechowywane w magazynach, spichrzach, zakładach przetwórczych. Występowaniu szkodników wśród zbiorów można zapobiegać utrzymując czystość produktów, przewietrzanie, chroniąc je przed wilgocią.

Wyróżniamy następujące rodzaje szkodników:


Mysz domowa (Mus musculus)

mysz-domowa

Długość: długość ciała około 10 cm, ogona do 9 cm.

Wygląd: budowa smukła, pysk zaostrzony z włosami zatokowymi („wąsy”), uszy dość długie, cienkie, ogon słabo owłosiony, pokryty pierścieniowatymi łuskami. Wierzch ciała barwy szaro-żółtawej, spód białawej. Osobniki tego gatunku wydzielają charakterystyczny mysi zapach. Noworodki rodzą się ślepe i nagie. Zaczynają widzieć w 12-15 dniu życia, po 25 dniach życia przestają się odżywiać mlekiem matki.

Występowanie: Obecnie znajduje się ją wszędzie tam gdzie żyje człowiek. Mysz domowa odznaczając się doskonałymi zdolnościami adaptacyjnymi pojawiła się w domostwach ludzkich prawdopodobnie od początków ludzkiej gospodarki rolniczej. Jest wszystkożerna i łatwo może się przystosować do różnego rodzaju pokarmu (np. pokarm wyłącznie roślinny lub wyłącznie pochodzenia zwierzęcego). Nie gromadzi zapasów. Także trudne warunki środowiska nie są dla myszy przeszkodą. Żyje w kopalniach, a także chłodniach, gdzie temperatura nie wzrasta powyżej 0 °C

_______________________________________________________________________________________________________

Szczur śniady (Rattus rattus)

szczur-sniady

Długość: długość ciała 16-23 cm, długość ogona 18-25 cm

Wygląd: Grzbiet ciała ubarwiony najczęściej na kolor szaro-brązowy, ale u różnych osobników występuje duża zmienność ubarwienia; od szarego poprzez różne barwy pośrednie aż do czarnego. Spodnia część ciała jaśniejsza. Ogon pokryty łuskami i rzadkim owłosieniem. Od szczura wędrownego różni się większymi uszami i dłuższym ogonem. Bardzo dobrze wspina się używając do tego swego ogona.

Występowanie: Przebywa wyłącznie w pobliżu siedzib ludzkich, gdzie zasiedla strychy, magazyny zbożowe, poddasza, hale targowe i różnego rodzaju zabudowania gospodarcze. Charakterystyczne, że w odróżnieniu od szczura wędrownego zajmuje zwykle wyższe kondygnacje budynków. Potrafi wspinać się po murach.

_______________________________________________________________________________________________________

Szczur wędrowny (Rattus norvegicus)

szczur-wedrowny

Długość: długość tułowia i głowy – 19-30 cm. Długość ogona – 13-23 cm.

Wygląd: grzbiet brunatnoszary, z żółtawym odcieniem; spód białawy, żółtawy lub szary. Ciało krępe, pysk tępo zakończony, uszy krótkie. Jest większy i silniej zbudowany od spokrewnionego z nim szczura śniadego, ma od niego grubszy ogon (który jest całkowicie pozbawiony owłosienia), bardziej tępo zakończony pysk i mniejsze uszy.

Występowanie: Środowiskiem życia tego szczura są osiedla ludzkie. Najczęściej można go spotkać w magazynach produktów żywnościowych, spichlerzach, rzeźniach, stajniach, piwnicach, śmietnikach. Chętnie też trzyma się brzegów zanieczyszczonych zbiorników wodnych, ścieków, a także sieci kanalizacyjnych. Unika terenów suchych. Nory zakłada pod podłogami, między workami i skrzyniami, w rurach kanalizacyjnych.

_______________________________________________________________________________________________________

Nornik polny (Microtus arvalis)

nornik

Długość: w granicach 90-115 mm.

Wygląd: Nornik zwyczajny charakteryzuje się wałeczkowatym ciałem, krótkim pyszczkiem, mało widocznymi oczami, uszy ukryte w sierści, krótkie nogi, ogon zaledwie jednej trzeciej długości ciała. Barwa szara bądź żółtawoszara, podbrzusze białawe lub żółtawe,

Występowanie: Występuje na łąkach, zboczach rowów, polach uprawnych, bardzo pospolity w całej Polsce, będący przyczyną wielu szkód w ogrodzie.